Spectacol de teatru

Fotografii spectacol 29.05.2022-6
Fotografii spectacol 29.05.2022-71
Fotografii spectacol 29.05.2022-88
Fotografii spectacol 29.05.2022-162
Fotografii spectacol 29.05.2022-229
Fotografii spectacol 29.05.2022-240
Fotografii spectacol 29.05.2022-258
Fotografii spectacol 29.05.2022-301
Fotografii spectacol 29.05.2022-349
Fotografii spectacol 29.05.2022-393
previous arrow
next arrow

 

Fotografiile au fost realizate pentru copii ce ao participat activ în piesa de teatru, pe scena teatrului Vasilache.  La indicațiile dnei Virginia Vasilache copii s-au pregătit și au reușit să pună în scenă un spectacol frumos și aplaudat de toți invitații fără excepție.

Luminile, coregrafia și sonorizarea au fost puse la dispoziție de către Teatru Vasilache.

Ce fel de fotografii pot fi realizate?

Se pot realiza atît fotografii de grup dar şi individuale, în funcție de coregrafie pe toată durata desfăşurării spectacolului.

Fotografii de la repetiții, fotografii din culise și fotografii de la sfărşitul evenimentului cu toți membrii care au participat, atît pe scenă cît și afară, în curtea teatrului.

Teatrul Vasilache dispune în afară de zona specială pentru activități teatrale și de un loc la umbră, de terasă în aer liber, unde este locul ideal de a te bucura de o limonadă naturală sau de oc afea bună departe de sala de spectacol gălăgioasă.

Ce are particular în fotografia de teatru?

Fiecare eveniment este unic însă ce este întălnit cel mai des este stilul de iluminare.

Lumina la acest gen de spectacol este puternică și direcționată local pe anumite zone, fundalul nu trebuie să iasă în evidență.

Ceea ce se dorește scos în evidență sunt actorii, coregrafia, accesoriile.

Lumina din sală de cele mai multe ori este fixă pe durata derulării spectacolului, dar uneori se poate schimba de la un moment la altul, adaptată emoției transmise de actori și stării generale a spectacolului.

Folosirea blitzurilor este  exclusă, oricum distanţa de la fotograf pînă la subiect este destul de mare şi lumina ar distrage efectic atenția actorilor sau a spectatorilor. Astfel că nu este bine şi nici recomandat chiar dacă este permisă folosirea blitzurilor ca acestea să nu fie folosite.